Fön Çeşitleri Nelerdir?

Fön Çeşitlerine geçmeden önce fön hakkında kısa bir bilgi verelim. Fön, su ve ısı yolu ile saçta kısa süreli biçim değişikliği anlamına gelir. Düz, kıvırcık, dalgalı her boyda ve çeşitli modellerde kesilmiş saçlara fön makinesi ve fön fırçalarıyla hareketli, yumuşak ve doğal şekiller verilmesi işlemidir. Tüm saçlar esnek ve uzayabilir niteliktedir. Saç ıslakken esnekleşir ve normal boyunun yarısı kadar uzar. Saçta biçim değişikliğinin dayanıklılığı; saçın kalitesine, havanın nemine ve yağlanma düzeyine bağlıdır. Saç şeklini koruyucu kozmetik ürünler saç üzerinde destekleyici ve koruyucu bir tabaka oluşturduklarından saçın dayanıklılığını artırır.Yanlış ürün seçimi ve kalitesiz ürünler; saçı kurutur ve nem kaybına yol açar. Saçı yağlandırıp ağırlaştırabilir. Fön çekiminde dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

Snap Fitness – 730 Glen Creighton Dr Dacono, CO – Health & Fitness, Exercise & Fitness Programs, Health Clubs – (303)-833-2222 exercise hollow rocks stock video footage of athlete exercising with fitness wheel
  • Saç biçimini seçmeden önce fön çekme işlemini uygulayacağımız yüz iyice incelenmelidir. Çünkü saçın yüze uyumu oldukça önemlidir.
  • Baş ölçüsü, alın durumu, yüz şekli, burnu ve kulak durumu gibi etkenler göz önüne alınarak fön çekilmelidir.

Temelde fön çeşitleri üç tanedir. Bunlar düz fön, dalgalı fön, düz-karışık fön. Şimdi bu fön çeşitlerinden ilki olan düz fönü inceleyelim.Düz Fön: Kıvırcık veya dalgalı olan her boydaki saçlara, fön makinesi ile birlikte fön fırçası kullanarak düzleştirme işlemine denir. Düz fön çeşitleri de vardır. Bunlara aşağıda yer verilmiştir.

  • İçe kıvrık fön: Fön makinesi ve kalın fön fırçası kullanılarak saç uçlarının dışa dönmeyecek şekilde içe kıvrılması işlemidir.
  • Düz pırasa fön: Fön makinesi ve kalın fön fırçası kullanılarak saç uçlarının içe dışa dönmeyecek şekilde düzeltilmesi işlemidir.

Fön çeşitlerinden olan dalgalı fön şeklini inceleyelim.Dalgalı Fön: Kıvırcık veya dalgalı olan her boydaki saçlara, fön makinesi ile birlikte fön fırçası kullanılarak saça dalga verme işlemine denir. Üç tane dalgalı fön çeşidi vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir.Hafif dışa dönük dalgalı fön: Saç uçlarının, doğal bir görüntü oluşturmak amacı ile orta boy fırça kullanarak hafif dışa döndürülmesidir.İri dalgalı fön: Saç uçlarına kalın orta boy fırçalarla iri dalgalar yapılmasıdır.Kıvırcık dalgalı fön: Saç uçlarına ince ve orta boy fırçalar ile ince bukleler yapılmasıdır.Fön çeşitlerinden olan düz karışık (flu) fönü inceleyelim.Düz karışık (flu) fön: Kıvırcık veya dalgalı olan her boydaki saça, fön makinesi ile birlikte fön fırçası kullanılarak hareketli şekiller verme işlemine denir. İki adet düz karışık fön çeşidi vardır. Bunlar aşağıda yazılmıştır.

Accelerera fettminskning bodybuilding – essentialdermcare peptider muskler tiros liotironina köp online – sport bodybuilding.
  • İçe doğru düz (flu) karışık fön: Saç uçlarına kalın fırça ile içe doğru fön çekilerek saç uçlarında hafif hareket verilmesi işlemine denir.
  • Dışa dönük düz (flu) karışık fön: Saç uçlarına kalın fırça yardımı ile dışa doğru fön çekilerek saç uçlarında hafif hareket verilmesi işlemine denir.

Enter your keyword