Makyaj

makyajtasarimi

Makyaj, birçok renkteki özel anti allerjik boya pigmentlerinin cildin üst deri diye tarif edilen epidermis alanının yarı kalıcı olarak boyanma uygulamasıdır. Bu işlemi dövme işleminden ayıran en önemli özellik; pigmentlerin uygulandığı katmanın dövmenin uygulandığı katmandan değişik olması ve kullanılan boya pigmentinin inorganik bileşenlerden oluşmasıdır.

Dövme uygulamasında dövme boyası; epidermise değil, daha alt katmanda olan dermal katmana bırakılır, bu sebeple dövme ömür boyu ciltte kalmaktadır. Kalıcı makyajda ise pigmentler epidermise bırakıldığı için; hücreler kendini tekrarladıkça eğer kullanılan pigmentin içeriği organik olduğundan vücuttan atılır.

Bu sebeple işlemin dirençlilik süresi bireyin yaşam şekli, metabolizma yaşı, sigara kullanımı, ilaç kullanımı, cilt tipi gibi birçok değişik etkene göre farklılık gösterebilir. Kalıcı makyaj işleminde; kalıcı eyeliner ve kalıcı dip liner kullanım süresi en uzun vaadeli olandır.

Bu süre bireyden bireye farklılık gösterebilmekle birlikte 1 ile 3 yıl arasındadır. PROFESYONEL GECE-GÜNDÜZ MAKYAJI Cemil Gündoğdu Güzellik Salonu olarak, size özel günleriniz için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İster mezuniyet balosu, ister nişan olsun; her kadın özel günlerde kendini profesyonel ve uzman bakıma emanet etmek ister.

Kusursuz görünümü elde etmenin en gözde yollarından biri de profesyonel makyajdır. Profesyonel makyaj adını; hem uygulayan bireyin konusunda profesyonel olması, hem de kullanılan ürünlerin uzman kullanıma hizmet etmesi bakımından alır.

Profesyonel makyaj yapımında kullanılan fondötenler, pudralar ve baz oluşturacak malzemelerin nitelikli olması ve daha iyi sonuç vermesi de makyajı gösteren ve öne çıkaran faktörlerdir.

Çünkü profesyonel makyaj uygulanan bireyin cildi pürüzsüz görünmelidir. Bu sebeple kapatıcılıklarının iyi seviyede olması ve aynı zamanda basit uygulanabilir olmaları gerekir. Aynı zamanda kullanılan malzemeler su geçirmez ve dirençli olmalıdır.

Profesyonel makyaj uygulamasının en önemli aşamalarından biri de makyajın bittikten sonra sabitlenmesidir. Öbür makyaj stillerinde de olduğu gibi; cilt-göz ve saç rengine uygun olması, makyajla beraber kullanılacak kıyafet ve saça uyumlu olması ile birlikte, makyajın kullanılacağı faaliyetin ve yerin uygunluğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Unutmayın; güzelliğiniz sırrımızdır…

İletişim İçin Tıklayın

Arama Yap