Saç Kesimi

Saç Kesimi

Saç Kesimi modelleri arasından sizin saçınızın türüne, yüz hatlarınıza ve hatta boyunuza kadar bir çok etkene bağlı olarak yapacağınız tercih, kişiliğinizin gölgesi olacaktır.

Saç kesimi modeliniz, bütün imgenizi değiştirebilir. Dış görünüşünüz günlük hayatımızı etkileyen önemli etkenlerden sadece biri. Dış görünümünüzde ise ilk dikkat çeken yer saçlarımız ve yüzümüzdür.

Saç kesim modelimiz yüzümüz ile uyum sağlıyorsa yani yüz şeklimize uygun bir saç kesim biçimimiz varsa ilk bakışta kendini fazla belli eder ve fazlasıyla dikkat çeker, bu yüzdendir ki her saç modeli her yüz tipine yakışmaz. Bayan saç kesim modelleri saç çokluğuna saç canlılığına ve saçın ince ya da kalın oluşuna göre tercih edilmelidir.

Bazı saç kesim modelleri ince telli saçlarda güzel görüneceği gibi bazı saç kesim modelleri ise yalnızca kalın telli saçlarda daha güzel durabilir. Kısa Saç Kesimi ve Modelleri; İçinde bulunduğumuz 2019 yılında da kısa saç modelleri bayanlar arasında yine yeniden moda!

Kadınlarda kısa saç modeli çoğunlukla saçların çok gür olmadığı kalın ve normal telli saçlarda tercih edilir. Kısa saç kesim modeli ile saç bakımını yapmak ve şekil vermek oldukça basittir.

Kısa saç kesim modelleri özellikle kulaktan yaklaşık olarak üç parmak aşağıdan kesilir ve geriye kalan düzeltme işlemleri yapılır. Kısa saç kesimini şekillendirmekte özellikle köpük formda ürünler kullanılır. Bu şekilde hem çok basit hem de saçlar fazlasıyla hacimli gösterilebilir.

Kısa saç kesim modeli özellikle yuvarlak yüzlü kişilere daha çok yakışır. 2019’de Küt Saç Kesimi ve Modeli; Küt saç, boyun hizasında kesilerek yapılır. Özellikle uzun boyunlu kadınlarda daha şık durur.

Bu yüzden uzun boyunlu kadınlar saçları normal telli ya da ince telli ise bu saç modelini tercih edebilirler. Küt saç modeli saçları hacimli gösterdiği için ince telli saçlara sahip kadınların en çok tercih ettiği saç kesim modellerinden birisidir.

Küt saç kesim modelleri özellikle bigudi, saç maşası ya da fön ile şekil verildikten sonra saç spreyi ile sabitlenerek yeterince hacimli hale gelir ve günlük kullanım için de idealdir.

Dalgalı Saç Kesimi ve Modelleri; Dalgalı saç kesim modelleri en fazla ince telli saçların tercih ettiği bir modeldir.

Bunun nedeni ise ince telli saçlar gün içerisinde çok çabuk yağlanmaya sebep olur ve hacmi çok çabuk kaybolur. Bu da sanki saçları olduğundan daha kirli ve fazlasıyla bakımsız gösterir.

Ancak dalgalı saç kesimi saçlara hacim kazandırdığı için bu saç modelini köpük formda bir saç şekillendirici ile şekil verdikten sonra kolay kolay sönmez ve hacmini uzun süre kaybetmez. Bu sayede ince telli saçlara sahip kişilerde saçlarına sürekli elleriyle hacim vermekten kurtulur.

İletişim İçin Tıklayın

Enter your keyword