Solaryum

bakirkoysolaryumpaketleri

Solaryum genellikle bayanların seçim yaptığı yapay bir bronzlaştırma uygulamasıdır. Günümüzde tercih eden birey sayısı oldukça çoktur fakat solaryumun deriyi bronzlaştırma dışında vücuda yararı olduğu söylenemez.

Tersine pek çok zararı var bu yazımda sizlere bunlardan bahsetmeye çalışacağım. Solaryum cihazları çoğunlukla içerisine girebileceğiniz kabin tarzında yapılmıştır bunun maksadı bütün vücuda kolaylıkla tesir edebilmektir.

Hepsi aynı prensiple çalışmaz ultraviyole ışık ortak özellikleridir fakat bazı solaryum cihazları içinde bulunduğunuz kabini otomatik şekilde döndürerek başka bir çalışma kuralı ile uygulama yapar. Çalışma Prensipleri: Solaryum cihazları ultraviole ışınlar nedeniyle derinize temas eder ve bronzluğu bu şekilde sağlar.

Hepsi bu metotla çalışır sadece cihazların tipi veya vücuda tesiri farklıdır. Ultraviole ışınlar cihaz nedeniyle kontrol edilebilir ve sizin için en uygun ışık şiddeti ve tipi seçilebilir.

İçine girdiğiniz kabinde hareketsiz olarak uzanırsınız daha sonra profesyonel uzman tarafından şiddet ve ışığın tipi ayarlanır bunun belli bir zamanı vardır bu zaman içerisinde cihazın içinde kalırsınız seans şeklinde geliştirilen bu uygulama çok uzun sürmemektedir.

Solaryum Cihazları Güvenli midir? Cilt için fazladan bir yararı bulunmamaktadır. Cildin daha güzel, ışıltılı ve bronz görünmesini sağlar.

Özellikle kış mevsimlerinde de bronz kalmak için tercih edilir ama aslında zararlı bir işlemdir. Bronzlaşmayı sağlayan temel ultraviyole ışınlar, kanser tehlikesi taşıyan ışınlardır.

Ayrıca cihaz içinde devamlı radyasyona maruz kalmak da vücut için tehlikelidir. Yalnızca bir kez girilen solaryum bile yüksek tehlike taşır ama pek çok birey bunu gözardı etmeye hazırdır. Işınların cilde olan olumsuz tesiri ile en başta cilt kanseri olmak üzere, türlü pek çok kanser riskinin artışı başlamış demektir. Günümüze kadar yapılan araştırmalarla sabitlenmiştir ki ayda bir kereden daha fazla solaryum cihazı kullanan bireylerin yüzde 55’lik kısmında cilt hastalıklarında artış gözlemlenmiştir. Ülkemizde ise solaryum cihazlarında profesyonel olarak çalışan bireylere eğitim koşulu yoktur ve bu da türlü risklerin artışına sebep olur.

İletişim İçin Tıklayın

Enter your keyword